Počas letnej sezóny ponúkame ubytovaným hosťom možnosť zakúpiť si skupinovo organizované fakultatívne výlety. V prípade, že máte auto a záujem spraviť si vlastný výlet, nižšie nájdete množstvo možností.


Banská Štiavnica

Objavte krásy mestskej pamiatkovej rezervácie a vychutnjte si atmosféru jedinečného historického banského mesta.

Národný žrebčín Topoľčianky

Hovorí sa, že svet je najkrajší z konského chrbta. Poďte si toto tvrdenie sami overiť tejto do európsky významnej inštitúcie, kde sa zameriavajú na zachovávanie čo najčistejšieho genofondu koní.

Kaštieľ Topoľčianky

Kráčajte po stopách prvého československého prezidenta Tomáša Garrygue Masaryka, ktorý si z tejto historickej budovy urobil letné sídlo. Slovenskí prezidenti sem chodia dodnes, možno sa Vám pošťastí sa aj stretnúť.

Staré Hory

V obci Staré Hory sa nachádza jedno z najnavštevovanejších pútnických miest na Slovensku. Výlet odporúčame predvšetkým veriacim, ktorí hľadajú hlboký spirituálny zážitok.

Kremnica

Objavte jedno z najbohatších miest niekdajšieho Uhorska, prezývané aj „Zlatá Kremnica“. V neďalekých Kremnických Baniach sa nachádza aj bod označený ako geografický stred Európy.

Historická mincovňa

Počas exkurzie v kremnickej mincovni na vlastné oči uvidíte, ako sa tu kedysi razili kráľovské mince. Súčasťou mincovne je aj Múzeum mincí a medailí, ktoré určite nevynechajte.

Bojnice

Mestečko v regióne Horná Nitra Vás očarí romantickým zámkom, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších na svete a objavil sa vo viaerých filmoch a seriáloch. Unikátny je aj svojím tradičným Festivalom duchov a strašidiel. V blízkosti hradu odporúčame navštíviť aj slávnu bojinckú zoologickú záhradu.

Kalvária

Stredne náročná cesta na štiavnickú kalváriu sa Vám určite oplatí, vďaka unikátnym pamiatkam, duchovnému zážitku, či dokonalému výhľadu z vrchu kopca.

Múzeum lásky

Vojdite do domu Márie Pišlovej, pre ktorú napísal Andrej Sládkovič najdlhšiu zamilovanú báseň na svete a zistite, ako ich veľká láska nakoniec dopadla.

Banícke tajchy

V minulosti vznikli tieto jazerá na banícke účely, dnes slúžia predovštkým na rekreáciu. V oblasti Štiavnických vrchov je ich hneď niekoľko. Nájdete ich všetky?

Vodný mlyn

Príďte do nenápadnej dedinky Bohunice na výlet za veľkým pokladom, nachádza sa tu výnimočná technická pamiatka, jeden z posledných vodných mlynov na Slovensku.

Špania Dolina

Ďalšia z mnohých baníckych obcí na Slovensku, v ktorej sa ťažila medená ruda. Medzi krásne zachovalé atrakcie patrí banská klopačka, banský dom, Kostol Premenenia Pána s významným barokovým organom. Výlet do Španej Doliny odporúčame spojiť s návštevou blízkych Sarých Hôr.

Šachty v Hodruši-Hámroch

Obec Hodruša-Hámre ukrýva až 20 technických pamiatok zapísaných na zozname UNESCO. Preskúmajte štôlne Baptista, Mayer, Lill, Rozália, či ďalšie. Navštívte aj kamennú vežu zvanú Klopačka, z ktorej sa zvolávali baníci do roboty.

Sklené Teplice

Kúpeľná obec známa svojím európsky jedinečným špeciálnym parným kúpeľom v prírodnej jaskyni, kde teplota liečivej vody dosahuje až 42°C. Rovnako odporúčame nevynechať banský kúpeľ, či kúpeľ Márie Terézie. Licencovaní fyzioterapeuti Vám pomôžu a dchádzať budete oddýchnutí a spokojní.

Zvolen

Preskúmajte zákutia mesta Zvolen, ktorého zastupiteľom v Uhorskom sneme bol sám Ľudovít Štúr. Kultúrne vyžite ponúka Divadlo Jozefa Gregora-Tajovského, či Zvolenské zámocké hry. Zvolen je aj rodiskom osobností, ako Jozef Cíger Hronský alebo Milan Lasica.

Zvolenský zámok

V tomto mestskom zámku sa koná množstvo svadieb, môžete si prezrieť jeho renesančný interiér a určite nevynechajte krídlo, v ktorom sídli Slovenská národná galéria.

Levice

Mesto Levice je srdcom regiónu Tekov a centrom najväčšieho okresu na Slovensku. Prezrite si ich historické námestie, židovskú synagógu, Kostol sv. Jozefa, Kostol sv. Michala Archanjela. Levice majú aj svoj unikát, je ním májový Pivný festival.

Zámok Vígľaš

Počas prehliadky hradu si doplníte vedomosti z histórie, naobedujet sa v dobovej reštaurácii a zrelaxujete v hotelovom wellness centre s bazénom, saunami, masážami. V okolí hradu je itež mnoho možností na turistiku.

Pustý hrad

Dnes už len zrúcanina, kedysi naývaný aj Starý zvolenský hrad. Po túre na vrchol hradného kopca sa Vám naskytne krásny výhľad na okolie, ako aj na sútok riek Hron a Slatina. Túra k ruinám patrí k náročnejším.

Šášovský hrad

Prezrite si ruiny hradu, ktorý dal podľa povesti postaviť hradný pán svojmu šašovi, ktorý mu raz na poľovačke zachránil život pred medveďom. Výstup na hradný kopec je náročnejšia turistika a vstup je na vlastné riziko, nakoľko ruiny sú krehké a skaly sa rozpadávajú.

Vrch Sitno

Hotel Topky leží priamo pod Sitnom. Odporúčame Vám túto stredne náročnú túru kvôli nádhernému výhľadu z jeho vrchola. Vyskúšajte svoj zrak, či odtiaľ dovidíte až domov!

Tajov

Prejdite si rodisko slávneho slovenského spisovateľa Jozefa Gregora-Tajovského, či vynálezcu a priekopníka bezdrôtovej telekomunikácie Jozefa Murgaša. Neďaleko obce sa nachádza aj chránený prírodný úkaz Tajovská kopa.

Hronsek

V tejto obci neďaleko Banskej Bystrice nájdete jeden z mála artikulárnych drevených kostolov na svete. Pri jeho stavbe nebol použitý ani jeden klinec. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči!

Salamandra Ski Resort

Salamandra je najjužnejšie položeným lyžiarskym strediskom na Slovensku. Nie je závislé od snehových podmienok, má vlastný zasnežovací systém. Na svah sa vyveziete lanovkou, či vlekom a jazdu po čerstvom prašane si môžete užívať celý deň.

Páči sa Vám táto stránka? Zdieľajte ju!